Dni Wspólnoty Uczniów Krzyża w Poznaniu

11 listopada 2017 roku świeccy Uczniowie Krzyża, Uczennice Krzyża i sympatycy tej Wspólnoty mieli swoje radosne święto spotkania – Dzień Wspólnoty! Tym razem to Poznań stał się miejscem, w którym mogliśmy porozmawiać, wsłuchać się w słowo s. Christiany i bpa Damiana oraz cieszyć się sobą nawzajem. Jak na poznaniaków przystało, wszystko zostało zapięte na ostatni guzik i wszelkie organizacyjne sprawy zostały przygotowane perfekcyjnie:) Ale nie to było najważniejsze, bo NAJWAŻNIEJSZA JEST MIŁOŚĆ. To z niej  będziemy sądzeni pod koniec naszego życia.

 

Siostra Christiana w konferencji starała się nam ukazać, jak kochać drugiego człowieka idąc śladem Miłości Chrystusa Ukrzyżowanego. Ponowiła też prośbę do nas wszystkich o częste spotykanie się z Jezusem w Sakramencie Pojednania.

W czasie Eucharystii do Wspólnoty Uczniów Krzyża zostali przyjęci nowi członkowie. Jest to zawsze ogromna radość. Moment przystąpienia do Wspólnoty poprzedziła Adoracja, która napełniła wszystkich Duchem Świętym, Jego mocą i Miłością:)

 

Pomiędzy tak ważnymi wydarzeniami był czas na radosne spotkanie przy kawie i rogalach, których nie mogło zabraknąć na świętomarcińskim stole. Dzieci także miały swoje spotkania, w czasie których świetnie się bawiły min. na tzw. „dmuchańcach”, a także poznawały tradycje niepodległościowe związane z  charakterem tego dnia – Narodowego Święta Niepodległości. Wykonywały prace plastyczne i bawiły się pod okiem naszych wspaniałych sióstr i animatorów. Dzień szybko minął, a wieczorem można już było tylko wyśpiewać „Kocham Cię Siostro!!!”- wspaniała zabawa, wiele wspomnień, dużo radości – to efekt słodkiego teleturnieju, w czasie którego mogliśmy się wszyscy odnaleźć na osi czasu Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.

 

Było radośnie! Tej radości musi nam teraz starczyć na rok. Rok, w którym życie miłością ma być dla nas priorytetem.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *